1

Femina

Який ж він… ідеал жіночої краси?

«Нашою музою може стати жінка будь-якого віку і будь-якої національності, якщо вона впевнена в собі, має чудове почуття стилю, жіночність і розум. При цьому не дозволяє собі бути надмірно серйозною — інакше їй не зрозуміти нас, часом ексцентричних, чоловіків».

Крістіан Лабутан, дизайнер взуття

Кожні десять років у світі міняються канони привабливості і з’являються нові еталони краси — від Марлен Дітріх та Мерилін Монро в середині ХХ століття до Анжеліни Джолі і Скарлет Йоханссон на початку ХХI. Творці американського сайту Movifone простежили трансформацію стандартів і смаків. І так:
1
В 40 р.р. ХХ ст. красунями вважалися Лорен Беколл, Ріта Хейворт і Марлен Дітріх. Основні критерії – це елегантність, стильнільність, витонченість, талановитість. Локони, м’якою хвилею лягають на плечі, широко розкриті очі, вміло і непомітно підкреслені макіяжем, плавні лінії фігури. Ці актриси — втілення жіночності!

У 50-і роки жіноча краса стає грайливішою, завзятішою, одяг – відвертіший, погляди – зухваліші. Мерилін Монро з її природженою чуттєвістю і сексуальним вбранням, Софі Лорен з її середземноморською красою, відвертим декольте і яскравим макіяжем. Правда дещо виділяються на цьому фоні Одрі Хепберн, Грейс Келлі і Елізабет Тейлор. Вони — істинні спадкоємиці 40-х. Строгіші, стриманіші, тендітніші.

Безтурботні 60-і ставлять перед красунями ще менше перешкод у виборі одягу і стилю. Вбрання повинне підкреслювати, а не приховувати фігуру. Так вирішують актриси, такі як Бріджит Бордо і Пем Грієр. Причому їх тіла не виснажені дієтами: в моді здорові апетитні форми.

70-і Жаклін Біссет і Бо Дерек. Все спокійніше і скромніше. Ніжна краса мрійниці, тонкі риси, більш закрите вбрання, що лише натякає, а не кричить.

Красуні 80-х і 90-х чомусь не удостоїлися в укладачів рейтингу визнання і хвалебних слів, а ось спокусниці початку нового тисячоліття представлені у списку вдосталь. Це Анджеліна Джолі, Кемерон Діаз, Джесіка Альба, Шарліз Терон, Дженніфер Еністон… Список красунь можна продовжувати дуже довго!

На сьогодні єдиного еталону щодо жіночого ідеалу немає. Але з обкладинок глянцевих журналів з переможною посмішкою на нас дивляться довгоногі красуні – стрункі, з вузькою талією, підтягнутим животиком та пишними стегнами, зростом не менше 170 см…

Ідеал красиЦе цікаво!!!

Деякі вчені навіть створили порівняльні таблиці пропорцій жіночого тіла від давнини і до сучасності. Отже:

Стародавній світ:……………..Вага: 64 кг, Бюст: 91 см, Талія: 70 см
Середньовіччя: ……………………Вага: 45 кг, Бюст: 79 см, Талія: 62 см
XVIII століття: …………………Вага: 72 кг, Бюст: 98 см, Талія: 72 см
XIX століття:…………………….Вага: 65 кг, Бюст: 92 см, Талія: 42 см
XX століття: …………………….Вага: 43-45 кг, Бюст: 90 см, Талія: 60 см

Ви думаєте, що визначення еталону краси це вилючно справа модниць? А от і ні! Над цією справою вже не один рік працюють і вчені, які хочуть, як і завжди, все пояснити з наукової точки зору. Вчені з різних галузей шукають «правду» й проводять безліч досліджень та вимірювань. Наприклад, експерименти психологів, які намагалися розгадати таємницю красивої фігури завдяки ретельним вимірам усіх параметрів тіла, показують, що найпривабливішим є збірний образ ідеальних частин. Водночас, група британських та японських науковців зробила зовсім протилежний висновок: найбільшим успіхом все-таки користуються індивідуальні особливості жінки. І нарешті, з’ясувалося, що чи не найголовнішим чинником привабливості є симетричність обличчя.

А от один із Каліфорнійських інститутів проаналізував, те як чоловіки дивляться на жінок і на що впершу чергу звертають увагу.У результаті, вчені виявили, що понад 20 % представників сильної статі зосереджують увагу на очах дами; майже 15 % – оцінюють її фігуру; 11 % – звертають увагу на бюст; 10,8 % – спостерігають за виразом обличчя та посмішкою; 10,4 % – розглядають ноги; 8 % – губи; 7,5 % – талію; 6,6 % – волосся; 5,4 % – ходу; 3,4 % – руки. Ну і як нам жінкам бути? Коли чоловіки такі не передбачувані!

Гонитва за модою, за еталонами краси до добра не доводить. Вже зараз медики б’ють на сполох! Мільйони підлітків намагаються бути схожими на дівчат зі сторінок глянцевих видань. Дослідження свідчать, що у семи із десяти дівчат ідеали жіночої краси сформувалися саме під впливом модних журналів. І чим більше дівчата звертають уваги на глянець, тим негативніше ставляться до власного тіла.

А висновок один: полюби себе, своє тіло – і тільки тоді тебе полюблять інші! Бо краса – це не тільки зовнішність, це насамперед внутрішній світ, а він повинен бути гармонійним!