1

Femina

Вулиця купальників

Виявляється, що справжні купальники були ще в Давній Греції та Римі — докази цього збереглися на мозаїках тих часів.

Перші «сучасні» купальники з’явилися в 60-ті роки ХІХ ст. Тільки після офіційного «дозволу» медицини, коли було доведено, що купання все ж таки корисне для здоров’я. Жіночий купальний костюм виглядав так: кофтинка з рукавом до ліктя, стягнута в талії і панталони широкого крою, які закривали коліна. Обов’язково, в комплекті був і чепчик, і купальне взуття на зав’язках, які жінка носила з коротенькими панчохами. В такому вигляді жінка заходила у воду повністю одягнена, а не як сьогодні, навпаки, повністю роздягнена.

купальникиЦю тенденцію зуміла змінити, звичайно ж, усім відома Коко, яка запропонувала робити купальник з більш облягаючого трикотажу, більш відкритим і підкреслюючим фігуру.
1
Поліцейські уважно слідкували за стандартом: відстань від коліна до краю купального костюму не повинна була перевищувати шість дюймів (близько 15 сантиметрів)!

30-ті р.р. в Європі починають з’являтися розділені купальники. З цим пов’язана така цікава історія:

«На пляжі на Рив’єрі з’явилася відома французька співачка Сюзі Солідор в дуже сміливому, за тодішніми мірками, купальному костюмі, що відкрив повністю руки і ноги. За це Сюзі назвали роспусницею всі газети, а одного разу ледь не забрали до поліцейського відділку.»

В 1946 році з’явився купальник, який спочатку називали «атомом», через його маленькі розміри — трусики доходили до талії і закривали пупок, а бюстгалтер був на відстані від трусиків аж на 10см!

Американці про бікіні говорили так: «Роздільний купальник, який розповідає про жінку все, крім дівочого прізвища її матері».

На сьогодні існує велика кількість різноманітних стилів купальників – від цільних для плавання в басейні до відвертих бікіні, для хизування на пляжі.

Мода на купальні костюми перестала перейматися моральним боком.

Спандекс, лайкра, еластан…

Завдяки розвитку текстильної промисловості винайдено нові матеріали для купальників, які ідеально сидять на фігурі, швидко сохнуть і не парять тіло. Існують купальники, які пропускають сонячне проміння! Правда через свою дороговизну не дуже популярні серед шанувальниць засмаги.

Виробники купальників намагаються постійно дивувати своїх покупців і пропонують все нові і нові розробки, наприклад, антибактеріальні купальники чи купальники із запахом фруктів, аромат яких буде зберігатися навіть після 20-го прання!

Оголювати вже нічого!

Сьогодні все частіше зустрічаються моделі купальників, які ми називаємо класичними: фасони з широкими ліфами і трусиками-шортиками, закриті купальні костюми — танкіні, суцільні купальники, в стилі Мерилін Монро чи трікіні, де ліф і трусики з’єднані смугою тканини на животі.

Частково на пляжну моду знову впливають лікарські поради. Адже тепер медицина вважає, що засмагати на сонці не лише не корисно, а навіть небезпечно для здоров’я.

Найбільш невдалий в історії купальник

У 1949 році дизайнери запропонували купальник з наклеєним верхом, який складався з двох конусів, оздоблених мереживом. На жаль, з’ясувалося, що варто один раз зануритися у воду — і конуси відвалюються.

Найбільш скандальний купальник

У 1964 році американець Руді Гернрайх запропонував перше бікіні без верха «topless bikini». За цей винахід Гернрайха засудили до трьох місяців в’язниці як злісного порушника громадського спокою.

Буркіні: купальник для усіх!

У 2009 році Ахеда Занетті з Австралії винайшла новий купальний костюм для таких як вона — жінок-мусульманок.

Буркіні (від поєднання слів «бурка» і «бікіні») — купальник, що повністю закриває тіло, складається з штанів та кофтини з довгими рукавами і каптуром, схожим на шапочку. Такий костюм повністю відповідає законам шаріату.

Маркування розмірів

Розмір позначається буквеним або цифровим індексом. Буквений індекс відповідає: S — до 46го розміру; М — 46-48; L — 48-50; XL — 50-52; XXL — від 52го. Цифровий індекс вказує на конкретний розмір купальника, наприклад 42, 44, 46. Деякі європейські виробники позначають розмір числом, що відрізняється від нашого на шість пунктів (тобто якщо на купальнику написано 40, то він відповідає нашому 46му розміру).

Розмір

S

M

L

XL

XXL

XXL

XXL

XXL

Розмір

44

46

48

50

52

54

56

58

Обхват грудей

88

92

96

100

104

108

112

116

Обхват стегон

96

100

104

108

112

116

120

124

Ріст

158

164

164-170

170

170

170

170

170