1

Zoo

Непрохані квартиранти… анти блошина терапія

1Рано чи пізно, але більшість власників домашніх тваринок зіштовхуються з такою проблемою як блохи у котів чи собак. Тут варто наголосити, що ці паразити можуть жити не тільки у бездомних, недоглянутих тварин, а й у тих, які жодного разу не були на вулиці! Предаються блохи побутовим шляхом – через траву, по якій бігає Ваш улюбленець, через килимок, на який Ви наступили взуттям щойно повернувшись з вулиці…

Блохи в домашніх тваринок можуть бути котячі, собачі і, навіть, людські. Такі паразити здатні прокусивши шкіру тваринки, смоктати її кров. При цьому тіло шкідливої комахи пристосоване до моментального переміщення по шерсті вихованця. На цю проблему ні в якому разі не можна закривати очі. Якщо у Вашого улюбленця завелися блохи, варто негайно почати його лікування.

Тривожний дзвоник

Найперша ознака зараження тварини блохами очевидна, її Ви побачите відразу — вихованці починають гризти своє хутро і постійно чухаються. Іноді тварина може стати надмірно метушливою чи дратівливою. Діагноз легко виявити і по неприємних знахідках – самі комахи або їх яйця. Паразити можуть викликати досить серйозні шкірні захворювання тварини, наприклад, дерматит, який спричинений алергією на бліх. Поглинаючи кров, блохи можуть передавати собакам та людям мікроскопічно маленькі патогени, такі як бактерії або віруси. Більш того, блохи можуть бути переносниками стяжкових червів, наприклад, огіркового ціп’яка.

Не все так просто як здається

Не треба думати, що боротися з паразитами дуже легко. Вони надзвичайно швидко розмножуються і звикають до зручних для них умов.

Треба негайно оглянути тварину на наявність червоних крапочок на шкірі і коричневих крихт — це сліди блошиних укусів. При виявленні бліх треба вимити тварину антиблошиним шампунем, що містить інсектициди.

Необхідно також провести генеральне прибирання у будинку, ретельно пропилососити килими і дивани. Підстилку (якщо це собака) і будиночки для кішок, а також все, з чим стикалася тварина, слід обробити антиблошиними препаратами у вигляді спреїв (Фронтлайн, Фіпроніл, Больфо,Бар’єр), або рідиною (Неостомазан, Бутокс).
2
І знову… головне профілактика!

Боротьба з блохами досить важке заняття. Але завжди легшим є попередити проблему аніж її вирішувати потім. Тож, щоб захистити свого домашнього улюбленця від бліх, треба, передусім, проводити профілактичні заходи.

Для профілактики можна використати протиблошині нашийники. Бліх тварина може підчепити під час прогулянки. Потрапляючи на шерсть тварини, блохи ні в якому разі не злякаються нових умов, навпаки – почнуть активно розмножуватися. Через місяць після того, як одна доросла блоха відкладе яйця, у будинку кількість паразитів збільшиться в 50 разів. А якщо бліх буде більше… не одна? Тільки уявіть?

З блохами слід боротися професійно

Домашніми засобами неможливо впоратися із зараженням блохами. Зоомаркет «Фауна» пропонує серію професійних засобів для захисту тварин від бліх. Завдяки унікальним діючим речовинам, розробленим вченими різних фармакологічних компанії, блохи та їх личинки знищуються на самій тварині, а також довкола. Ви завжди можете віддати перевагу більш зручній для себе фармацевтичній формі: нашийник Bolfo, Kiltix, Beaphar, спрей: Bolfo, Frontline, Beaphar, або краплі: Frontline Combo, Beaphar, Advantix, Advocat (останній являється ще й антигельментиком). Регулярна обробка протипаразитарними препаратами захистить наших улюбленців від зараження блохами, а також від різноманітних захворювань, що передаються паразитами.

Цікава статистика

— Доросла блоха щодня проковтує від 10 до 20 об’ємів свого шлунку. Але для себе залишає мало… Ця велика кількість крові служить джерелом харчування для личинок бліх. Турботлива матуся)))
— Одна жіноча особина за добу може відкласти близько 50 яєць та близько 2000 яєць – за все своє життя! Повний цикл розвитку блохи завершується за 2 тижні. Отже, лише за тиждень, за ідеальних умов для розмноження, Ваша квартира буде просто кишіти бридкими квартирантами!!!
— Личинки бліх не переносять світла, проте полюблять товсті ковдри, дивани або ліжка. Лялечки бліх також можна знайти в таких безпечних сховищах. Бррр! А ще, у теплому оточенні блохи більш активні і можуть швидше розмножуватися.
— Біології відомо понад 2400 підвидів бліх та лише деякі з них «люблять» людей, собак та котів: кошачі блохи, собачі блохи та їжачі блохи. Незважаючи на їх назви, всі три різновиди нападають на собак, котів і, менше, на людей.